فونت

فونت 

شاید خوب باشد که در ابتدای این مقاله جامع از سایت PRO-COM یک تعریف فونت داشته باشیم. کلمه فونت در فارسی به معنای خودکار است. هر فونت گروهی از حروف است که از روابط استفاده می کنند

گرافیک خاصی را معرفی کرد که تصویر نوشتاری کلمات را زیباتر می کند. فونت | دانلود فونت اسم فارسی و انگلیسی آنلاین زیادی معرفی شده است که می توان از آنها در نوشتن دقیق استفاده کرد.

امکان دانلود فونت یا خرید آنلاین آنها. اندازه قلم به معنای فاصله بین پایین ترین نقطه در کوتاه ترین گفتار و بالاترین نقطه در طولانی ترین کلمه است. یعنی اگر اندازه فونت 14 باشد یعنی فاصله 14 است.

فونت ها از نظر ظاهری متفاوت هستند، بنابراین این دستور کاربردهای متفاوتی دارد.

به عنوان مثال، فونت های قانونی و استاندارد معمولا برای پر کردن سرفصل ها و متون اداری استفاده می شود.

از طرفی فونت های عجیب و غریب بیشتر برای تبلیغات و پوستر استفاده می شود. بنابراین می توان گفت طراحان باید به فونت های فارسی و انگلیسی تسلط کامل داشته باشند و هر کدام را در جای قابل قبولی استفاده کنند.

دانلود فونت فارسی و انگلیسی آنلاین

برای مشاهده لیست پکیج فونت | دانلود فونت اسم فارسی و انگلیسی آنلاین ما بر روی دکمه دانلود فونت آنلاین در بالا کلیک کنید.

فونت و تایپوگرافی

یکی از رایج ترین اصطلاحات در دنیای طراحان تایپوگرافی است که می توان به آن اشاره کرد: تایپوگرافی گروهی از تکنیک هاست که بر اساس معیارهای هنری و زیبایی شناختی به شما امکان می دهد با حروف چینی زیبا بنویسید.

ایجاد متون با فونت | دانلود فونت اسم فارسی و انگلیسی آنلاین متعدد و ارائه ویژگی های ظاهری همان چیزی است که تایپوگرافی را به نقش مهمی در تبلیغات، برندسازی و ارائه محصول تبدیل می کند.

تایپوگرافی تأثیر کمی بر نمایش نوشته ها دارد و تغییرات کوچکی ایجاد می کند.

تفاوت بین فونت و تایپ فیس چیست؟

اکثر مردم احتمالاً تفاوت بین فونت و تایپ فیس را نمی دانند. طراحی TypeFace که به عنوان خانواده فونت نیز شناخته می شود، شامل اجرای مشترک خانواده فونت است.

به عنوان مثال، فونت محبوب IRANSans را در نظر بگیرید که شامل فونت هایی با سبک ها و اندازه های مختلف است. مانند پررنگ، معمولی و غیره، اما همه یک تجسم واحد برای حروف دارند.

این فونتی است که ما اغلب آن را فونت می نامیم، اما طراحان ماهر تفاوت را متوجه می شوند.

فونت اسم

این نوع فونت ها بیشترین استفاده را در بین کاربران و طراحان ایرانی دارند.

این فونت ها در همه جا مورد استفاده قرار می گیرند، مانند فونت های هدر، فونت های تک و هزاران فونت دیگر که می توان آنها را در وب سایت Joe Fonts مشاهده و دانلود کرد.

سری فونت های فارسی شامل فونت های رایگان، حروف فارسی، فونت های سری B، فونت های سری FAR و فونت های سری فارسی می باشد.

سایت لوگووین، دارای فونت های خاص و غیر رایگان نیز می باشد که لینک خرید این فونت ها را برای انتشار آثار طراحی در بالا قرار داده ایم.

فونت آنلاین

همچنین ممکن است برای شما جالب باشد که پیش نمایش فونت های انگلیسی نامه خود را بررسی کنید و سپس با متن و طرح خود سبک و فونت مورد نظر را تعیین کنید.

برای انجام این کار، می توانید انتشارات خود را با فونت های مختلف از وب سایت 1001fonts مشاهده کنید.

این سایت دارای ویژگی دوگانه جالبی است و در عین حال به راحتی می تواند شما را در اجرای آن یاری کند.

این سایت از گروه فونت های گوگل پشتیبانی می کند و شما به راحتی می توانید فونت های خود را دانلود و استفاده کنید.

اصول استفاده از فونت ها

در طراحی گرافیک اهمیت ویژه ای دارد که باید در قسمت های مختلف از آن استفاده کرد. در این راستا، سیلور مدیا استانداردهایی را برای آشنایی بیشتر با اثربخشی این قوانین تعیین می کند.

فرمت متن:

بهتر است برای درج متون در طراحی گرافیک، فونت های ساده را در یک قسمت خاص قرار دهید. نوشتن متون در خطوط گسترده و طولانی نه تنها مخاطب را آزار می دهد، بلکه باعث سردرگمی و عدم جذابیت آن می شود.

همین رنگ ها، قالب های غیراستاندارد و متن طولانی، عناصری هستند که مخاطب را از خواندن آن بی میل می کند.

اگر طراحی به گونه ای است که باید از فونت استفاده شود، تنها راه برای جذابیت متن طبقه بندی و کادربندی آن است و در صورت امکان از رنگ هایی استفاده شود که از یکنواختی طرح می کاهد و به آن جان می بخشد.

ترازبندی متن:

هنگام استفاده از متن در فیلدهای خاص با فونت خاص، بهتر است ابتدا و انتهای خطوط یکسان باشد. طراحان حرفه ای توجه ویژه ای به ترازبندی متن در طول طراحی دارند.

اگر طرح گرافیکی شما دارای متن کوتاه است و نمی‌توانید انتهای خطوط را تراز کنید، بهتر است مطمئن شوید که خطوط در همه بخش‌ها تراز چپ یا راست هستند.

خوانایی:

به خاطر داشته باشید که قابل خواندن تبدیل به متن می شود، نه نوع فونت. فونت های ساده زیادی به زبان انگلیسی و فارسی وجود دارد که می توان از آنها برای اعمال اصول فونت در طراحی گرافیک استفاده کرد.

برای زیبایی طراحی، نیازی به استفاده از فونت های عجیب و غریب با خوانایی کم ندارید، زیرا به بیراهه می رود و بازخورد لازم را از مخاطب دریافت نمی کنید.

بنابراین توصیه می کنیم از فونت های ساده در گرافیک استفاده کنید تا مخاطب دچار چالش نشود و در زمان کوتاهی متن خوانده شود.

شناسایی هدف:

هر جامعه هدف طراحی خود، فونت خاص خود را دارد تا بهترین نمونه ها را با توجه به سن، رده اجتماعی و غیره به آن اختصاص دهد. هرگز نمی توان از فونت های خشک و رسمی برای تزئین پوسترهای کودکان استفاده کرد.

همچنین خطوط چرب و پیچیده را نمی توان برای بروشور یا کاتالوگ لوازم آرایشی استفاده کرد.

بهتر است ابتدا نیازهای مخاطبان و گروه سنی را شناسایی کنید تا مدل مناسب را به درستی انتخاب کنید.

فونت انگلیسی

در این قسمت برخی از محبوب ترین فونت | دانلود فونت اسم فارسی و انگلیسی آنلاین را معرفی میکنیم:

 • فونت Helotica یکی از رایج ترین فونت هایی است که در طراحی های نیمه حرفه ای کاربرد دارد.
 • فونت Yekan در وب سایت ها و وبلاگ هایی که در مرورگرها نقدهای مثبتی دریافت کرده اند استفاده می شود. اگر می خواهید این فونت را در سایت خود داشته باشید، بهتر است از کد css استفاده کنید.
 • فونت Iransans می تواند جایگزینی برای فونت یکان باشد. این فونت رایگان نیست و باید خریداری شود. اگر می خواهید با این سبک فونت آشنا شوید به سایت آپارات سری بزنید.
 • فونت Infinity نیز از ظرافت خاصی برخوردار است که زیبایی خاصی به متن می بخشد.
 • اگر نیاز به ایجاد کشش در حروف دارید، می توانید بدون از دست دادن شکل از فونت Bebas استفاده کنید. برای سرفصل ها، طراحی پوستر و کاتالوگ ما این فونت پیشنهاد می شود.
 • طراحی ژاپنی دارای فونت Kozuka Gothic Pro است که حالت های مختلفی برای نمایش برجستگی متن دارد. ضخامت و ضخامت را می توانید با توجه به نوع طرح انتخاب کنید. کارت ویزیت و پوستر بهترین زمینه برای شکوفایی و نمایش این فونت است.
 • فونت هایی مانند Gramond، Freutiger، Badoni، Serif و Future از دیگر فونت هایی هستند که برای متون انگلیسی بسیار محبوب هستند.

فونت فارسی

فونت های محبوب فارسی اغلب در فونت | دانلود فونت اسم فارسی و انگلیسی آنلاین گنجانده می شوند و برای دسترسی به آنها نیازی به جستجوی آنها نیست.

 • فونت B Mitra برای مکاتبات و متون رسمی استفاده می شود. خطوط ظریف این فونت آن را زیبا کرده است که حس خوبی را به خواننده القا می کند.
 • فونت زیبای B Yekan نیز با نوشتاری مدرن ظاهر می شود که در وب سایت ها، کارت ویزیت ها و اسلایدهای آموزشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • Adobe Arabic برای نوشتن عربی و فارسی نیز استفاده می شود.
 • اگر می خواهید به جای فونت یکان فونت زیباتری برای سایت های رسمی داشته باشید، نسیم به شما کمک می کند تا به این نتیجه برسید.
 • اگر با اشعار و جملات ادبی زیادی سر و کار دارید پیشنهاد می کنیم از فونت ایران نستعلیق استفاده کنید، می توانید از این فونت در ورد و فتوشاپ استفاده کنید. با این حال، در فتوشاپ نمی توان انتظار طولانی شدن متن نستعلیق را داشت.
 • اگر نمی خواهید اعداد انگلیسی به زبان فارسی داشته باشید، بهتر است از فونت های F_yekan و F_mitra استفاده کنید. طراحان گرافیک و برخی از تایپیست ها اغلب با این مشکل مواجه می شوند که چگونه یک فونت را انتخاب کنند تا بتوان آن را به طور کامل فارسی نوشت، بنابراین این فونت های ویندوز عملکرد موثری را در سری F نشان خواهند داد.
 • می توانید از فونت mj_talat برای متون طولانی و حتی عربی که با زبان عربی سروکار دارند و قرار دادن صحیح حروف که باید به دقت در متن رعایت شود استفاده کنید.
 • فونت رضوان یکی از فونت های مناسب در طراحی گرافیک است که طراحان در طراحی لوگو از آن استفاده می کنند.

فونت نستعلیق

خط نستعلیق را که اکثر محققین آن را حاصل تلفیق دو دو خط نسخ و تعلیق می دانند، لقب «نسخ تعلیق» داده اند. نستعلیق یکی از روش های خوشنویسی در خط فارسی است.

این خط در ایران شکل گرفت و خوشنویسان ایرانی بیشتر طرفدار این خط هستند. نامه نستعلیق معرف روح و فرهنگ ایران زمین است و در نگارش متون ادبی و غیر مذهبی به زبان های فارسی، اردو، پشتو و به ندرت به زبان عربی استفاده می شود.

نستعلیک نامه دومین خط محبوب ایرانیان است که پس از خط تعلیق در اواخر قرن هشتم و اوایل قرن نهم ظاهر شد.

در عصر تیموریان اختراع نستعلیک نامه را به صلح علی تبریزی نسبت می دهند. در رساله های خوشنویسی قدیمی آمده است که میرعلی شب در خواب غاز وحشی می دید و حرکات نرم نستعلیک از حرکات ملایم بدن پرندگان در هنگام پرواز الهام می گرفت.

منبع: فونت | دانلود فونت اسم فارسی و انگلیسی آنلاین