علت از دست دادن دندان

علت از دست دادن دندان

ایمپلنت دندان بهترین و کاربردی ترین بخش دندانپزشکی است که آرزوی بسیاری از افرادی که سال ها با مشکل از دست دادن دندان زندگی کرده اند را برآورده کرده است.

آنها را می توان در بسیاری از روش های خلاقانه برای کمک به افراد برای ترمیم دندان ها و لبخند استفاده کرد. در این پست به بررسی عواملی که باعث از دست دادن دندان می شود و چرا به ایمپلنت دندان نیاز است خواهیم پرداخت.

چرا ممکن است به ایمپلنت دندان نیاز داشته باشم؟

به طور خلاصه، شما برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود به ایمپلنت دندانی بدون درد نیاز دارید، زیرا ایمپلنت های دندانی از نظر فنی جایگزین های ریشه دندان هستند که اغلب از تیتانیوم ساخته شده اند و در صورت برداشتن یا از دست رفتن مانند دندان های طبیعی عمل می کنند.

ایمپلنت های دندانی موثرترین، راحت ترین، مقرون به صرفه ترین و کاربردی ترین راه حل برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند.

علل شایع از دست دادن دندان که منجر به ایمپلنت می شود چیست؟

با توجه به مراکز کنترل بیماری (CDC)، بیش از یک چهارم (26٪) از بزرگسالان 65 سال و بالاتر، 8 دندان یا کمتر دارند. می تواند یک رژیم غذایی سالم داشته باشد. برای جویدن صحیح سالاد یا خوردن میوه ای با پوست سخت مانند سیب، به بیش از 8 دندان نیاز داریم.

وقتی صحبت از از دست دادن دندان در سنین مختلف به میان می آید، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است شما یک یا دو دندان را در اثر ورزش کردن، ضربه خوردن به صورت ورزشکار، تصادف رانندگی یا حتی صدمات غیرمنتظره از دست بدهید.

ایمپلنت های دندانی به شما این امکان را می دهند که از نعمت داشتن دندان های جدید در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین درد و خونریزی لذت ببرید زیرا ایمپلنت های دندانی از نظر ظاهر و عملکرد کاملا شبیه دندان های طبیعی شما هستند.

بیماری لثه (پریودنتیت)

بعد از کاشت چه داروهایی مصرف کنیم؟

بیماری لثه عامل اصلی از دست دادن دندان است. [ii] این یک فرآیند پیچیده است که در آن پلاک و جرم هم در بالای دندان ها و هم در امتداد ریشه آنها ایجاد می شود. این تجمع زباله ها و مواد زائد باکتریایی منجر به التهاب لثه ها می شود و به مرور زمان التهاب لثه منجر به از بین رفتن استخوان اطراف ریشه دندان ها می شود.

در صورت عدم درمان، دندان‌ها در نهایت ناپایدار می‌شوند و باید برداشته شوند. پریودنتیت یک روند طولانی و آهسته است که در واقع با عادات خوب دندانپزشکی و مداخله زودهنگام قابل پیشگیری است.

متأسفانه پریودنتیت اغلب تا دیر نشده درمان نمی شود. ایمپلنت های دندانی اغلب برای جایگزینی این دندان های از دست رفته استفاده می شوند.

پوسیدگی

بر اساس CDC، از هر 4 بزرگسال بین 20 تا 64 سال، 1 نفر حداقل یک حفره دارد. [iii] حفره‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که باکتری‌های موجود در دهان ما کربوهیدرات‌ها را مصرف می‌کنند و اسید روی دندان‌های ما آزاد می‌کنند.

این اسید ساختار دندان را حل می کند و منجر به ضعیف شدن و گاهی اوقات دندان های عفونی می شود.

با گذشت زمان، حفره به حفره ای تبدیل می شود که می تواند منجر به شکستن دندان شود، یا حفره می تواند عصب را عفونی کند و باعث ایجاد حفره ای با چرک زیر خط لثه به نام آبسه دندان شود.

هر یک از این سناریوها می تواند منجر به از دست دادن یک یا چند دندان و نیاز به ایمپلنت دندان شود.

ایمپلنت دندان های جلو

سومین علت از دست دادن دندان ضربه است. تصادفات اتومبیل، آسیب های ورزشی، لغزش و زمین خوردن همگی می توانند منجر به از دست دادن دندان شوند.

متخصصان کلینیک دندانپزشکی رایا دندان های شکسته ناشی از توپ بیسبال، چوب گلف، برخورد رو در رو با فرمان، یا برخورد آرنج به دندان را بدون درد یا خونریزی درمان کرده اند. در بسیاری از این مواقع، ایمپلنت های دندانی ابزار انتخابی برای جایگزینی دندان های از دست رفته در اثر ضربه هستند.

ضربه خوردگی

بهترین راه برای جایگزینی دندان کاشت است.

چه بیماری لثه، پوسیدگی دندان، ضربه یا هر نوع از دست دادن دندان دیگری دارید، اکنون بهترین زمان برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود با ایمپلنت های دندانی است.

به هر دلیلی، ایمپلنت های دندانی استحکام، دوام و ظاهر دندان های طبیعی را فراهم می کنند تا بتوانید همیشه بدرخشید.

در نهایت، ما می خواهیم بیماران را تشویق کنیم تا کلینیک ایمپلنتی را پیدا کنند که آموزش و آموزش گسترده ای در زمینه کاشت داشته باشد.

زیرا ایمپلنتولوژی دندان مانند سایر رشته ها به آموزش و تمرین عملی زیادی برای بهبود مهارت های تشخیصی، جراحی و درمانی مورد نیاز برای پاسخ به موقعیت های مختلف نیاز دارد.

هر چه دندانپزشک ایمپلنت زمان بیشتری را صرف آموزش و تمرین کرده باشد، آمادگی بیشتری برای چالش هایی که مورد شما ایجاد می کند، خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.